Untitled Document

Biografie

Začátek profesní dráhy se u mne datuje někdy kolem roku 2000. Byla to hudba pro spoty k pořadům pro tehdejší TV3 (celoplošná TV).
Ukázka je v sekci download, možná si někdo z Vás vzpomene. Také některé písničky pro čtyřčlenou skupinu Zip Zap, ale to uvádím jen pro úplnost.

- 2004 vyšlo první CD skupiny Infinity (pod značkou Monitor EMI), kterou jsem založil a byl jsem jejím členem a zároveň skladatelem. Skupina byla také předskokany Scooter a tehdejšího fenoménu Karma (Chorvatsko)

- 2005 cover Vítr pro Lucii Vondráčkovou

- 2007 druhé CD skupiny Infinity s názvem W.A.Y (Paranoja Records - Austria). Tentokrát již s novou zpěvačkou Accurou. CD mělo větší úspěch spíše v zahraničí a dodnes je stále aktuální a také v prodeji i u nás. Skladba Let me go (videoklip na Youtube) měla nadnárodní úspěch v podobě mnoha předních příček v hitparádách na všech kontinentech.

- 2009 muzikál Mona Lisa

- 2010 světový DeeJay Armin van Buuren zahrál skladbu Understand me, za což mu děkuji.

- 2010 skladba Reason (D.Freedom ft. Z.Schubertová). Byla jednu dobu v první dvacítce nejhranějších písniček v českých rádiích.

- 2011 hudební a vydavatelská produkce unikátního alba Dětská hrací skříňka pro kojence a založení webu www.detskecd.cz

- 2011 kompletní zvukový obal pro Český Rozhlas Regina

Vyrobil jsem také hudbu ke spoustě reklamních spotů a obrazových dokumentárních pořadů a k několika počítačovým hrám. Znělky pro rádia (ČR Regina, Bonton, SeeJay). Diskografie je v sekci "reference"

Jsem tedy stylově více otevřen. Od orchestrálních skladeb ve stylu Hollywood classic přes pop, dance a electro až po pop-rock, který reprezentuje i mými písničkami Jakub Smolík. Nejvíce zkušeností mám v oblasti popu a orchestrální filmové hudby (viz. downloads). Občas hudbu i otextuji, ale spíše to raději přenechávám profesionálům. Skládám hudbu pro různé interprety. Někteří jsou známí, někteří méně. Skládání hudby mne baví v jakékoliv oblasti. Každou skladbu beru jako výzvu. Také se zabývám skládáním hudby a studiovými pracemi v oblasti mixu a masteringu. Pokud máte zájem, rád vytvořím písničku pro Vás, ozvučím váš film nebo třeba muzikál.

Článek na serveru Topzine, který obsahuje další informace o mně je například zde.

 

 

 

Validní XHTML 1.0 Strict!.